Уряд прийняв рішення щодо формування переліку територій, на яких ведуть (вели) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями рф, яке дозволяє платникам податків підтвердити неможливість вивезення первинних документів та їх втрату.
⚡ ЄСВ та ЄП для ФОП — 2024 ⚡ Кабмін постановою від 06.12.2022 № 1364 установив, що перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, затверджує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій за формою, встановленою цією постановою, за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Зазначений перелік:
- оновлюватиме Мінреінтеграції не рідше як двічі на місяць;
- міститиме інформацію про дату початку та дату завершення бойових дій (дата виникнення та припинення імовірності бойових дій) або тимчасової окупації.
Отже, починаючи з 25 грудня 2022 року, платники податків користуватимуться спеціальними правилами, щоб підтвердити неможливість вивезення первинних документів у зв’язку з перебуванням на територіях, де ведуть (вели) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями рф, та/або їх втрату. Оскільки втрата документів, що не пов’язана із зазначеними підставами, не надає права платнику податків/податковому агенту застосовувати положення підпункту 69.28 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.
З метою зменшення податкового навантаження на платників податків, які опинилися у скрутному становищі у зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, внесено зміни до Податкового кодексу України, якими для платників податків, які зареєстровані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, діють спеціальні правила та спрощення.
За інформацією ДПС
У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення