Чи сплачувати сільгоспвиробнику податок на нерухомість за зерносховище та корівник

Автор
експерт з обліку та оподаткування
Нежитлова нерухомість класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) ДК 018-2000, яка перебуває у власності сільськогосподарських товаровиробників, у тому числі фізосіб, та яку не здають в оренду, лізинг, позичку, не є об'єктом оподаткування податком на нерухомість за підпунктом «ж» підпункту 266.2.2 Податкового кодексу України (ПК).

Чи сплачувати сільгоспвиробнику податок на нерухомість за зерносховище та корівник

58 забаганок ДПС, або Як агропідприємству не наразитися на податкову перевірку

Індивідуальна податкова консультація ДПС від 05.12.2022 № 2129/ІПК/99-00-24-03-03-06

Також у користуванні сім’ї платника є земельні паї, які не здають в оренду, а обробляють самостійно. Це землі сільськогосподарського призначення, на яких вирощують сільгосппродукцію.

Чи може платник користуватися пільгами з нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за підпунктом «ж» підпункту 266.2.2 ПК?

Не є об’єктом оподаткування будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних і фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку (пп. «ж» пп. 266.2.2 ПК).

До класу (код 1271) «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» належать будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси та інші.

Об'єкти нежитлової нерухомості, віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) ДК 018-2000, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, у тому числі фізосіб, які не здають ці об’єкти  в оренду, лізинг, позичку, не  оподатковуються податком на нерухомість за підпунктом «ж» підпункту 266.2.2 ПК.

Платники мають право звернутися з письмовою заявою до ДПС за своєю податковою адресою для звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у їх власності, стосовно права на користування пільгою зі сплати податку (пп. 266.7.3 ПК).


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
29

Військовий облік на сільгосппідприємствах: які перевірки

Обов’язок вести військовий облік — вимога мобілізаційного законодавства. Контролювати, як його дотримують підприємства, уповноважили, зокрема, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Підкажемо, коли їх представники можуть прийти до сільгосппідприємств і що перевірятимуть
99

Як організувати підсумований облік робочого часу на агропідприємстві

Підсумований облік робочого часу запроваджують на підприємствах, які діють безперервно. Бо вони не можуть дотримати щоденної та щотижневоної норми робочого часу. Це поширена ситуація на сільгосппідприємтсві. Розкажемо, як запровадити підсумований облік робочого часу в сільському господарстві, як розробити графіки виходу на роботу чи змінності, як підрахувати надурочні години та як нарахувати зарплату
2785

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді