Чи можна укласти договори ЦПХ із медпрацівниками
Допомагаємо ЗОЗ у зоні екоциду: чи має право КНП поділитися гуманітаркою
На сервіс «Інтерактивний інспектор» надійшло звернення від закладу охорони здоров’я. У ньому просять роз’яснити, чи можна укласти із лікарем-терапевтом (код професії 2221.2 згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010) договір цивільно-правового характеру, та як саме документально оформити такі відносини.
Роботодавець назвав причиною, що спонукає до рішення ініціювати саме укладення цивільно-правового договору із лікарем, — гострий дефіцит спеціалістів потрібної кваліфікації. Лікар змушений виконувати роботи надурочно. При цьому роботодавець несе додаткові витрати на оплату надурочних годин роботи. Законодавство не забороняє укладати юрособам цивільно-правові договори зі своїми працівниками. Тому роботодавець вважає, що укладення з лікарем договору про надання послуг могло б стати реальним виходом для нього. Працівник міг би працювати за таким договором без відпустки.
У зверненні пояснили, що у разі укладення цивільно-правового договору, як і раніше, лікар працюватиме на визначеному робочому місці у встановлені йому години та виконуватиме роботу за посадою (професією), використовуючи медичні інструменти, які надав роботодавець.
Держпраці вбачила у цьому спробу приховати трудові відносини шляхом укладення договору цивільно-правового характеру. За аргументи навела приклади із судової практики за 2018—2022 рр. (див. нижче).
Із січня 2023 року дотримуйте нових гарантій в оплаті праці медичних, фармацевтичних працівників і фахівців із реабілітації. Аналіз змін — у статті.