Житлова субсидія — це безповоротна адресна державна соціальна допомога споживачам, які самотужки не можуть оплачувати:
- житлово-комунальні послуги;
- витрати на управління багатоквартирним будинком;
- комунальні послуги;
- скраплений газ;
- тверде та рідке пічне побутове паливо.
Громадянин, який звертається за житловою субсидією, відповідає за достовірність задекларованих даних про свої доходи та майно, що визначають його право на призначення субсидії (Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою КМУ від 21.10.1995 № 848).
Особа має повернути державі надміру виплачену субсидію, якщо:
- зазначила в заяві чи декларації недостовірну інформацію, в результаті чого розмір житлової субсидії перевищив 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн);
- не повідомила про обставини, що впливають на перегляд права на призначення житлової субсидії чи її розмір, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення.
У разі призначення житлової субсидії на наступний період уповноважений орган може утримувати суму надміру виплаченої житлової субсидії під час виплати щомісячних сум субсидій. При цьому поточні виплати можуть бути зменшені не більше ніж на 20%.
За інформацією Пенсійного фонду України
Добірка відповідей на запитання, з якими зверталися до нас ваші колеги, допоможе не наразитися на штрафи й не оплатити необґрунтовано видані лікарняні. Фахівець ПФУ підкаже, що робити, коли працівник надав два лікарняні. Чи можна оплатити лікарняний під час відпустки без збереження зарплати? Хто видає лікарняний по догляду за дитиною батькові тощо