Постанова від 17.03.2023 № 237
Уряд продовжує вдосконалювати роботу центрів зайнятості та запроваджує новітні європейські практики. У Мінекономіки пояснюють, що новий підхід до працевлаштування розроблено з урахуванням кращого європейського досвіду щодо впровадження моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості. Послуги будуть надаватись із застосуванням підходу «кейс-менеджменту» — в залежності від типу, потреб, можливостей та особливостей клієнта.
Впровадження посади кар'єрного радника та спеціалізованого кар'єрного радника підвищить адресність соцпослуг, розширить спектр взаємодії з безробітним населенням з урахуванням ïx індивідуальних характеристик та потенціалу до працевлаштування.
Як пояснила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна, головна задача кар’єрного радника полягає в індивідуальному супроводі людини до її працевлаштування, у пошуці роботи та плануванні кар’єри. Також важливим завданням Держслужби зайнятості є інтеграція у ринок праці та підприємництво ветеранів, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю. Скориставшись послугами кар’єрних радників, ці шукачі роботи та майбутні підприємці зможуть отримувати ваучери для проходження освітніх курсів з перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності в Україні.
Також новим Порядком затвердили функціональний розподіл між різними категоріями працівників центрів зайнятості для забезпечення процесу надання якісних послуг. Також визначили перелік соціальних послуг, які надаватимуть суб’єктам ринку праці. Перевагу надаватимуть послугам в електронній формі.
Постанова № 237 набере чинності з дня її офіційного опублікування, крім деяких норм. Станом на 20.03.2023 документ не публікували.
Коли з 2026 року працевлаштовуватимете особу з інвалідністю, візьміть до уваги, що вона має отримувати зарплату вищу за мінімальну. Це умова, щоб виконати норматив. Роботодавців поділять на три групи. Норматив потрібно забезпечувати щокварталу, інакше доведеться платити внесок. Експерт пояснить очікувані законодавчі зміни для роботодавців