Лікарняний відкрили до оголошення простою і продовжується після його закінчення: як оплатити
Лікарняні: нарахування і оплата
Лист ПФУ від 20.03.2023 № 2800-030402-8/14447
В період перебування застрахованої особи у простої не з вини працівника зарплата не втрачається. А тому відсутні підстави для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності як компенсації втраченого заробітку (п. 1 - 9 частини першої статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIVN 1105; далі — Закон № 1105).
За дні хвороби або травми у простої, за який працівнику нараховують та виплачують компенсаційну виплату у розмірі не нижче від двох третин тарифної ставки, у роботодавця відсутні підстави для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності за зазначений період. Приймають рішення про відмову у призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності працівнику на підставі частини першої статті 15 Закону N 1105. Адже відсутня втрата зарплати в зазначеному періоді.
Якщо ж тимчасова непрацездатність почалася до оголошення простою, чи продовжується після його закінчення, в період, коли працівник повинен був за графіком виконувати роботу, допомогу надають лише:
- за дні до початку простою
та
- після його закінчення з дня, коли він повинен був приступити до роботи.
Добірка відповідей на запитання, з якими зверталися до нас ваші колеги, допоможе не наразитися на штрафи й не оплатити необґрунтовано видані лікарняні. Фахівець ПФУ підкаже, що робити, коли працівник надав два лікарняні. Чи можна оплатити лікарняний під час відпустки без збереження зарплати? Хто видає лікарняний по догляду за дитиною батькові тощо