58 забаганок ДПС, або Як агропідприємству не наразитися на податкову перевірку
Концептувально бізнес підтримав ідею підтримки молочної галузі, яка значно постраждала під час повномасштабного вторгнення росії на територію України.
Проте під час детального аналізу документів у підприємців виникло чимало запитань.
Законопроєктом від 31.03.2023 № 9163 запроваджують внесок на галузеве фінансування програм просування молочної продукції як джерела фінансування заходів щодо просування молочної продукції. Внесок сплачуватимуть при введенні в обіг молочної продукції переробними підприємствами та імпортерами. Розмір внеску визначатимуть на рівні: для переробних підприємств — 0,5% вартості реалізованої молочної продукції; для імпортерів — 0,5% від митної вартості молочної продукції. Отримувачем та розпорядником внеску є репрезентативна міжгалузева організація (обʼєднання виробників та переробників молока). Держмитслужба здійснюватиме пропуск відповідних товарів на митну територію України після сплати внеску на рахунки репрезентативної міжгалузевої організації.
Законопроєктом від 31.03.2023 № 9162 передбачають надання законодавчих повноважень у сфері обміну інформацією податковим органам для забезпечення реалізації положень законопроєкту № 9163.
У бізнесу є кілька пересторог. По-перше, експерти Європейської Бізнес Асоціації (далі — ЄБА) не в повній мірі розуміють процес створення та функціонування організації-розпорядника внеску. Це, на їх думку, викликатиме корупційні ризики, зловживання, тощо. По-друге, запровадження внеску та застосування запропонованого законопроєктом № 9163 механізму його сплати сприятиме додатковій зарегульованості діяльності компаній. Це обумовить додаткове фінансове навантаження для представників бізнесу, що ускладнить ситуацію в галузі.
Тому, ЄБА звертається до Голів Комітетів ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, аграрної та земельної політики, економічного розвитку, бюджету з питань антикорупційної політики, інтеграції України до ЄС з проханням не підтримувати дані законопроєкти. Просять звернути увагу на цю ситуацію і Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
За інформацією Європейської бізнес-асоціації
Із 8 квітня держава відновила компенсацію 25% вартості придбаної вітчизняної сільгосптехніки. Підкажемо, кому подавати заявку на компенсацію та яких умов дотримати