Інвентаризація—2024: як провести, задокументувати та відобразити в обліку
Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадять діяльність за формою № 20-ОПП (далі — повідомлення № 20-ОПП) подають протягом 10 р. дн. після їх реєстрації, створення чи відкриття до податкової за основним місцем обліку платника (п. 8.4 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).
У повідомленні № 20-ОПП надають інформацію про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.
Для закриття об’єкта оподаткування платник подає повідомлення №20-ОПП з позначкою «6 - Закриття об’єкта оподаткування» та відповідною інформацією про об’єкти оподаткування, що закривають. Подання повідомлення № 20-ОПП із позначкою про закриття об’єкта оподаткування та фактичне закриття на його підставі об’єкта оподаткування можливе лише для об’єкта оподаткування, що перебуває на обліку в податковій.
Отже, поданню повідомлення № 20-ОПП з ознакою надання інформації «6 — закриття об’єкта оподаткування» має передувати подання повідомлення № 20-ОПП з ознакою надання інформації «1 — первинне надання інформації про об’єкти оподаткування»
Інформація про наявні об’єкти оподаткування доступна в режимі «Облікові дані платника» у приватній частині Електронного кабінета. У разі необхідності платники вносять відповідні зміни.
Відповідальність за неподання документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі передбачили пунктом 117.1 Податкового кодексу України.
За інформацією ДПС у Дніпропетровській області
ФОП планує публікувати на своєму YouTube-каналі власні відео. Чи може ФОП провадити підприємницьку діяльність через сервіс Base та сплачувати із цього доходу єдиний податок за обраною ставкою? Якщо ФОП може використовувати свій рахунок, щоб отримувати донати через цей сервіс, чи потрібен РРО?