У ВРУ зареєстрували урядовий законопроєкт від 07.06.2023 № 9363 «Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження».
Відповідно до нього при реєстрації автомобіля в обов’язковому порядку здійснюватимуть перевірку на предмет того, чи є покупець у Єдиному реєстрі боржників.
У разі підтвердження інформації реєструвати транспортний засіб такому покупцю заборонять.
Крім того, банківські установи на вимогу судового виконавця не продовжуватимуть депозитні договори. При цьому виконавця сповіщатимуть про суму депозиту в відсотках. Після цього — накладатимуть арешт на депозит та передаватимуть ці кошти в рахунок погашення боргу.
У Мін’юсті потребу у внесенні таких змін до законодавства пояснюють тим, що це «зробить комфортним сплату боргу для добросовісних боржників».
Але навіть неможливість сплати рахунків за житлово-комунальні послуги (далі – ЖКП) теж вважатимуть боргом, за який можуть накладати всі ці санкції.
Суди через несплату боргів за ЖКП, аліментів, кредитів тощо наразі відбуваються за спрощеною процедурою.
Військова агресія рф стала каталізатором, що спричинив зростання податкового боргу платників, який набув ознак безнадійного. Як списати в бухобліку податковий борг і які податкові наслідки матиме операція — розповість експерт