Нерезидент отримав е-послуги за оплату не в євро/доларах: як визначити податкові зобов’язання з ПДВ

829

Запитання

На яку дату та за яким курсом нерезидент визначає податкові зобов’язання з ПДВ за операціями з постачання електронних послуг, у разі отримання вартості таких послуг у валюті, іншій ніж євро або долар США?

Відповідь

ПДВ: від азів до майстерності

Реєстрація як платника податку особи-нерезидента, який постачає електронні послуги фізособам, місце постачання яких розташовано на митній території України, здійснюється на підставі заяви (п. 208 прим. 1.2 Податкового кодексу України; ПК). У заяві про реєстрацію як платника податку зазначають, зокрема, інформацію щодо іноземної валюти (євро або долар США), в якій особа-нерезидент буде сплачувати податок.

Датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання платником податків — нерезидентом е-послуг є останній день звітного (податкового) періоду, в якому оплачено е-послуги (п. 208 прим. 1.5 ПК).

Базу оподаткування операцій з постачання платником податків — нерезидентом е-послуг визначають за вартістю таких послуг (п. 208 прим. 1.6 ПК).

Податок становить 20% бази оподаткування, і його додають до вартості е-послуг, крім операцій, звільнених від оподаткування ПДВ.

Базу оподаткування та суму податку визначають в іноземній валюті (євро або долар США).

Сума податкового зобов’язання, зазначена платником податків — нерезидентом, підлягає сплаті в іноземній валюті (євро або долар США) упродовж 30 к. дн., що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого пунктом 208 прим. 1.8 ПК для подання спрощеної податкової декларації, на валютний рахунок, відкритий центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в уповноваженому банку (п. 208 прим. 1.9 ПК).

Щоб  визначити податкові зобов’язання зі сплати податків і зборів, застосовують офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Нацбанком, що діє на 0 годин дня подання особою-нерезидентом податкової декларації щодо постачання е-послуг 9 (п. 39 прим. 1.1 ПК).

Отже, незалежно від того, що оплату вартості е-послуг отримали у валюті, іншій ніж євро або долар США, для визначення податкових зобов’язань зі сплати ПДВ особа-нерезидент здійснює перерахунок отриманої іноземної валюти у валюту, зазначену для сплати податку (євро або долар США) за офіційним курсом валюти України до іноземних валют, встановленим Нацбанком, що діє на 0 годин дня подання особою-нерезидентом податкової декларації щодо постачання е-послуг.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Бухгалтерський вебінар

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з ПДВ 2024/2025

У консультації розповімо про загальні правила подання ПДВ-звітності: в які строки, періоди, способи звітувати та коли можна не подавати звітності
183196

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
1528

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
257

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
532549

Податкова накладна 2024/2025: нова форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
336207