Нерезидент отримав е-послуги за оплату не в євро/доларах: як визначити податкові зобов’язання з ПДВ

861

Запитання

На яку дату та за яким курсом нерезидент визначає податкові зобов’язання з ПДВ за операціями з постачання електронних послуг, у разі отримання вартості таких послуг у валюті, іншій ніж євро або долар США?

Відповідь

ПДВ: від азів до майстерності

Реєстрація як платника податку особи-нерезидента, який постачає електронні послуги фізособам, місце постачання яких розташовано на митній території України, здійснюється на підставі заяви (п. 208 прим. 1.2 Податкового кодексу України; ПК). У заяві про реєстрацію як платника податку зазначають, зокрема, інформацію щодо іноземної валюти (євро або долар США), в якій особа-нерезидент буде сплачувати податок.

Датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання платником податків — нерезидентом е-послуг є останній день звітного (податкового) періоду, в якому оплачено е-послуги (п. 208 прим. 1.5 ПК).

Базу оподаткування операцій з постачання платником податків — нерезидентом е-послуг визначають за вартістю таких послуг (п. 208 прим. 1.6 ПК).

Податок становить 20% бази оподаткування, і його додають до вартості е-послуг, крім операцій, звільнених від оподаткування ПДВ.

Базу оподаткування та суму податку визначають в іноземній валюті (євро або долар США).

Сума податкового зобов’язання, зазначена платником податків — нерезидентом, підлягає сплаті в іноземній валюті (євро або долар США) упродовж 30 к. дн., що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого пунктом 208 прим. 1.8 ПК для подання спрощеної податкової декларації, на валютний рахунок, відкритий центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в уповноваженому банку (п. 208 прим. 1.9 ПК).

Щоб  визначити податкові зобов’язання зі сплати податків і зборів, застосовують офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Нацбанком, що діє на 0 годин дня подання особою-нерезидентом податкової декларації щодо постачання е-послуг 9 (п. 39 прим. 1.1 ПК).

Отже, незалежно від того, що оплату вартості е-послуг отримали у валюті, іншій ніж євро або долар США, для визначення податкових зобов’язань зі сплати ПДВ особа-нерезидент здійснює перерахунок отриманої іноземної валюти у валюту, зазначену для сплати податку (євро або долар США) за офіційним курсом валюти України до іноземних валют, встановленим Нацбанком, що діє на 0 годин дня подання особою-нерезидентом податкової декларації щодо постачання е-послуг.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235334

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80423

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74522

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59707