Відшкодування витрат на відрядження

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Після прибуття з відрядження працівник подав до бухгалтерії авансовий звіт та посвідчення про відрядження, в якому відмітки про прибуття та вибуття проставлені приймаючою стороною в іншому місті, та й завірені не печаткою, а штампом. Чи має право бухгалтер прийняти таке посвідчення та відшкодувати витрати на відрядження?

Наказ про скасування відрядження зразок

Згідно з наказом Мінфіну від 21.06.2011 № 738 посвідчення про відрядження скасовано. У зв’язку з цим фактичний час перебування працівника у відрядженні у межах України і пов’язану з цим суму добових витрат визначають згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами, зокрема, документами, які свідчать про прибуття та вибуття відрядженого працівника (пп. 140.1.7 Податкового кодексу України).

За відсутності зазначених документів або розбіжності даних добові не включаються до складу витрат у податковому обліку. Окрім цього, будь-які витрати на відрядження можуть бути включені до складу податкових витрат лише за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з діяльністю підприємства, зокрема: запрошення сторони, укладений договір, контракт тощо.

Отже, саме розбіжність між положеннями наказу про відрядження та фактичним місцезнаходженням працівника може стати на заваді відшкодуванню понесених ним витрат. В іншому випадку, якщо це доцільно, слід переоформити наказ про відрядження з урахуванням фактичного місця перебування працівника.

Підготовлено експертами Системи «Експертус Податки»


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді