ПРОБЛЕМА
Військовослужбовець при звільненні за віком зі служби одержав грошову допомогу. Через 10 років він продовжив трудову діяльність у кримінально-виконавчий службі. Чи матиме він право при повторному звільненні на отримання грошової допомоги?
РІШЕННЯ
Законодавство про соціальний і правовий захист військовослужбовців базується на Конституції України та інших нормативно-правових актах. У зв’язку з особливим характером військової служби цим військовим надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Пенсійне забезпечення цих осіб після звільнення з військової служби провадиться відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ(далі — Закон № 2011).
Закон № 2011 визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі.
Згідно з пунктом 2 статті 15 Закону № 2011 військовослужбовцям, які звільняються з військової служби за віком, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, за наявності вислуги 10 років і більше.
Виплата зазначеної в цьому пункті одноразової грошової допомоги при звільненні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету. В окремих випадках це можуть бути кошти тих органів, у яких військовослужбовці працювали до звільнення. Розмір і порядок виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби регулюються статтею 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII.
У разі повторного звільнення військовослужбовця, як це розглядається у даному випадку, одноразова грошова допомога, передбачена Законом № 2011, виплачується за період його календарної служби з дня останнього зарахування на службу без урахування періоду попередньої служби, за винятком тих осіб, які при попередньому звільненні не набули права на отримання такої грошової допомоги.
У нашому випадку цю допомогу військовослужбовець отримав, а отже права на повторне її одержання він не має.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"