Кваліфікаційну характеристику професії «Мікробіолог» вміщено до розділу 5 Випуску 25 «Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості від 22.04.1997 (далі — ДКХП).\
Згідно з кваліфікаційною характеристикою мікробіолог повинен мати повну або базову вищу освіту відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.
► Зміни в УКТ ЗЕД з 2018 року: що готує нам новий законопроект
Оскільки напрям підготовки за цією професією не конкретизовано, пропонуємо відповісти на запитання за допомогою Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП).
► Мінімальна заробітна плата в 2018 році
Професійні назви робіт «Мікробіолог», «Біолог» та «Біотехнолог» є спорідненими, тобто належать до одного професійного угрупування КП з кодом 2211.2 «Біологи, ботаніки, зоологи та професіонали споріднених професій».
Означені професійні назви робіт мають однаковий код КП на рівні групи — 2211.2, що свідчить про максимальний ступінь спорідненості.
Підіб’ємо підсумок: прийняття на посаду мікробіолога особи, яка здобула освіту як за спеціальністю «Фармацевтична біотехнологія», так і за спеціальністю «Біологія» не буде суперечити нормам та положенням національної системи професійної класифікації.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"