Податкова декларація з транспортного податку вже в дії

Стаття-подарунок від журналу «Головбух» 
Транспортний податок запроваджено з 01.01.2015, а от із затвердженням звітності Мінфін не особливо поспішав. Та не минуло й чотирьох місяців, як довгоочікувану форму Податкової декларації з транспортного податку все-таки затверджено.

Закон України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, запровадив транспортний податок. Але Мінфін не дуже поспішав із затвердженням відповідної звітності, мабуть, щоб більш ретельно та у повному обсязі врахувати всі вимоги чинного законодавства. І от лише зараз платники податку отримали довгоочікувану нову форму Податкової декларації з транспортного податку (далі — Декларація), затверджену наказом Мінфіну від 10.04.2015 № 415.

Цю форму мають подавати лише платники податку — юридичні особи. Вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відповідну декларацію із розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Що стосується фізичних осіб, то обчислення суми податку з об’єкта оподаткування здійснює контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку, якому надсилають податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити за місцем реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Зауважимо, що згідно з підпунктом 267.1.1 Податкового кодексу України (ПК) платниками транспортного податку є також нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі. Заповнюючи КВЕД у Декларації, юридичні особи — нерезиденти, які не мають коду за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України, зазначають реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоює контролюючий орган.

Відповідно до підпункту 267.2.1 ПК об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставку податку встановлюють із розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Врахувавши всі вимоги чинного законодавства щодо справляння транспортного податку, у Декларації передбачили відображення таких показників:

  • марка й модель транспортного засобу;
  • номерний знак транспортного засобу;
  • рік випуску транспортного засобу;
  • дата реєстрації транспортного засобу;
  • об’єм циліндрів двигуна (куб. см);
  • кількість місяців володіння транспортним засобом;
  • річна сума транспортного податку, яка підлягає сплаті за даними платника.

У разі придбання протягом року об’єктів оподаткування податок сплачують починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року попередній власник обчислює податок за період з 01 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новий власник — починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт. У такому разі показники у колонках 8-12 Декларації слід розраховувати з календарного місяця, у якому починає та/або до календарного місяця, в якому припиняє діяти податковий обов’язок платника транспортного податку.

Зверніть увагу, що за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, транспортний податок треба сплачувати пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Окрім цього, форма Декларації передбачає можливість уточнення податкових зобов’язань. Тож у разі недоплати або завищення податкового зобов’язання з транспортного податку платник податку заповнює рядки 7-11 Декларації для уточнення податкових зобов’язань протягом звітного року.

І на завершення нагадаємо, що до 20.02.2015 юридичні особи мали задекларувати елітні авто, що перебувають у їх власності, використовуючи Розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, затверджений наказом МДЗ від 05.12.2013 № 767.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді