Керівник підприємства направив працівника у відрядження з Полтави до Києва. Після повернення з відрядження працівник надав квиток на проїзд до Миргорода, а не до Полтави у поїзді того самого напрямку, не пояснивши причини. Чи можна відшкодувати працівникові вартість такого проїзду?
Ні, не можна. Й ось чому
Службовим відрядженням вважають поїздку працівника за розпорядженням керівника установи на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи. Зв’язок службового відрядження з основною діяльністю установи слід підтверджувати відповідними документами (абз. 1 п. 1 розд. I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).
У відрядження працівника направляє керівник установи або його заступник. Направлення оформлюють наказом (розпорядженням), у якому зазначають: пункт призначення, найменування установи, куди відряджено працівника, строк і мету відрядження.
Працівникам, яких направляють у відрядження, відшкодовують, зокрема, й витрати на проїзд до місця відрядження і назад. При цьому днем вибуття у відрядження вважають день відправлення поїзда, літака, автобуса або іншого транспортного засобу з місця постійної роботи відрядженого працівника, а днем прибуття з відрядження — день прибуття транспортного засобу до місця його постійної роботи (п. 7 розд. I Інструкції № 59).
Зважаючи на наведені норми Інструкції № 59 працівник має вибувати у відрядження з місця постійної роботи і прибувати з відрядження до місця постійної роботи. Отже, для відшкодування відрядженому працівникові витрат на проїзд до інших населених пунктів підстав немає.
Дивитися ще більше корисного матеріалу
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"