Звіт про використання та запаси палива: як заповнювати
Хто подає звіт про використання та запаси палива
Форму № 4-мтп (місячна) подають юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, які використовують та/або мають у запасах паливо.
Коли подати звіт про використання та запаси палива
Звіт про використання та запаси палива подайте не пізніше 6-го числа місяця, наступного за звітним. Якщо останній день подання звіту припадає на вихідний день, він переноситься на найближчий робочий день.
У 2024 році граничні терміни подання статзвіту припадають на 08.01; 06.02; 06.03; 08.04; 07.05; 06.06; 08.07; 06.08; 06.09; 07.10; 06.11; 06.12.
Хто потрапить до «чорного» списку ДПС
Як заповнити звіт за формою № 4-мтп (місячна)
Звіт за формою № 4-мтп (місячна) невеликий — одна маленька таблиця. У 2024 році використовуйте форму, що затвердив Держстат наказом від 26.05.2022 № 109 (зі змінами, внесеними наказом Держстату від 10.11.2022 № 279).
Заповнюйте його згідно з Роз’ясненнями щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 4-мтп «Звіт про використання та запаси палива», затвердженими наказом Держстату від 12.07.2021 року № 19.1.2-12/18-21; далі — Роз’яснення).
Ключовим для заповнення звіту за формою № 4-мтп є розуміння класифікації палива та його різновидів. Тут у пригоді стане Номенклатура продукції промисловості (НПП), затверджена Держстатом від 16.07.2021 № 19.1.2-12/31-21. Нею ми скористалися у роз’яснювальній таблиці щодо заповнення звіту (див. далі).
Загальні правила, за якими потрібно складати звіт про використання та запаси палива:
- одиниці виміру за кожним паливом беріть із графи А;
- округлюйте показники з точністю до одного десяткового знака після коми;
- за відсутності показника ставте прочерк;
- дані наводьте не з накопиченням, а лише за звітний місяць.
З’ясуємо, як заповнити звіт про використання та запаси палива за формою № 4-мтп за графами 1 і 2.
Обсяг використаного палива за звітний місяць (гр. 1) | Обсяг запасів палива на кінець звітного місяця (гр. 2) |
Наведіть дані за всіма видами споживання за кожним видом палива незалежно від джерел надходження (власні кошти або давальницька сировина) загальною сумою:
| Подайте інформацію як у споживачів палива, так і у постачальників. Рядок «газ природний» відображає обсяги природного газу, закачаного до підземних сховищ для споживачів України, без урахування транзиту |
Маєте автомобіль на підприємстві та використовуєте його для службових потреб? Підкажемо, якими документами підтвердити витрати на придбання та використання пального. Щоб уникнути донарахування податків і штрафів, перевірте, чи всі потрібні документи склали
На основі яких первинних документів складають звіт звіт про використання та запаси палива
Роз’яснення зазначає такі первинні документи: відомості, накладні, акти, картки, книги обліку, реєстри, подорожні листи, товарно-транспортні накладні, ордери, інвентаризаційні відомості, матеріальні звіти.
Форма № 4-мтп (місячна): які можливі помилки
Типові помилки трапляються із класифікацією палива або в округленнях під час наведення показників (до десяткових знаків).
Зверніть увагу! Титульний аркуш звіту містить дві адреси: юридичну й адресу провадження діяльності (фактичну). Звіт за формою № 4-мтп подають до органу державної статистики за місцем здійснення діяльності.
Звіт про використання та запаси палива (форма № 4-мтп (місячна)): яка відповідальність
Відповідальність за неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень визначає стаття 186-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП). До посадових осіб можуть застосувати адміністративний штраф від 170 до 255 грн (ч. 1 ст. 186-3 КпАП) або від 255 до 425 грн — якщо порушення вчинили вдруге протягом року (ч. 2 ст. 186-3 КпАП). Така сама відповідальність загрожує і за подання у статистичній звітності недостовірних даних, не у повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, або із запізненням.