Погодинна оренда обладнання КНП

UA RU
Автор
юрист, Київ
У статті експерт-юрист роз’яснить, як КНП надавати медичне обладнання в погодинну оренду. Він виокремив 8 правил, керуйтеся ними.

⚡️ Зарплата медиків у 2022 році: нові орієнтири

КНП має право надавати медичне обладнання в погодинну оренду.

Об’єктами оренди є, зокрема, інше окреме індивідуально визначене майно (ст. 3 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 № 157-ХІ; далі — Закон № 157). Отже, медичне обладнання, яке перебуває в державній або комунальній власності, можна здавати в оренду. Ба більше, КНП має право здавати медичне обладнання в погодинну оренду.

Розгляньмо, які норми має врахувати КНП, щоб здати в погодинну оренду окреме індивідуально визначене майно, що не є нерухомістю, як-от медобладнання.

Хто буде орендодавцем у разі погодинної оренди медобладнання КНП

У разі здавання в оренду окремого індивідуально визначеного майна, що не є нерухомістю, роль орендодавця відіграє балансоутримувач (п. «г» ч. 2 ст. 4 Закону № 157).

Порядок погодинної оренди медобладнання КНП

Індивідуально визначене державне та комунальне майно можна передати в оренду як на аукціоні, так і без аукціону. Перелік суб’єктів, які мають право отримати майно без аукціону, містить стаття 15 Закону № 157. Це, зокрема, установи й організації, діяльність яких фінансують державний/місцеві бюджети.

Ініціювати оренду обладнання може й потенційний орендар. Тоді він повинен подати орендодавцю заяву з проханням включити майно до Переліку відповідного типу згідно з Порядком передачі майна в оренду. У заяві має бути інформація щодо строку оренди, а за погодинної оренди — графік використання об’єкта (п. 15 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою КМУ від 03.06.2020 № 483; далі — Порядок № 483). Бажаний графік використання об’єкта має бути в заяві, і якщо включили об’єкт оренди до Переліку першого типу не за заявою потенційного орендаря (п. 50 Порядку № 483).

Балансоутримувач надсилає інформацію про потенційний об’єкт оренди шляхом її внесення до електронної торгової системи через особистий кабінет. Він активує цю інформацію в електронній торговій системі, якщо має право виступати орендодавцем відповідного майна. Інформація про потенційний об’єкт оренди охоплює відомості:

  1. загальні:
  • тип Переліку, до якого пропонується внести об’єкт оренди;
  • залишкова балансова вартість та первісна балансова вартість об’єкта, який включають до Переліку першого типу;
  • тип об’єкта;
  • пропонований строк оренди;
  • посилання на пункт Методики розрахунку орендної плати, який встановлює орендну ставку для запропонованого цільового призначення, якщо об’єкт включають до Переліку другого типу;
  • наявність рішень про проведення інвестиційного конкурсу або про включення об’єкта до переліку майна, що підлягає приватизації;
  • погодження від органу управління, якщо балансоутримувач має отримати таке погодження відповідно до законодавства, статуту або свого положення;
  • фотографічне зображення майна, а за наявності — відеоматеріали;
  1. додаткові, коли об’єктом є інше окреме індивідуально визначене майно:
  • найменування об’єкта оренди;
  • його характеристики — розмір, об’єм, кількість тощо (якщо можливо визначити);
  • інша інформація, що дає змогу ідентифікувати майно.

Якщо об’єкт включають до Переліку другого типу, до інформації додають заяву та документи, які подав потенційний орендар.

Перелік першого типу — перелік об’єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні.

Перелік другого типу — перелік об’єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону.


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді