Реалізація зерна сільськогосподарським товаровиробником

Автор
юрист Адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Єфімов та партнери», Київ
Дізнайтеся, як сільськогосподарському товаровиробнику продати зерно, яке він зберігає на власному складі. Чи може він укладати договір купівлі-продажу зерна з юрособами, якщо зерно не зберігає на елеваторі? Чи зазначати у договорі відсотки усушки, псування, втрати? Що потрібно обовʼязково передбачити у такому договорі ― відповіді експерта у статті.

⚡️ ПН аграрія у небезпеці: підкажемо, як її уберегти

Власники зерна мають право укладати договори складського зберігання зерна на зберігання зерна у зернових складах з отриманням складських документів на зерно, а також зберігати зерно у власних зерносховищах (ст. 24 Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні" від 04.07.2002 № 37-IV, даліЗакон № 37).

Зерносховище — це спеціально обладнане місце для зберігання зерна (приміщення, будівля тощо).

Сільськогосподарські товаровиробники не зобов’язані передавати зерно на зберігання на елеватор і можуть зберігати його на власних спеціально обладнаних місцях для зберігання зерна (зерносховищах).

Продаж зерна сільськогосподарським товаровиробником

Жоден нормативно-правовий акт, у т. ч. Закон № 37, не забороняє власникам зерна продавати його з власного зерносховища і не зобов’язує розміщувати зерно на елеваторі для складського зберігання перед продажем.

Тому власник зерна цілком правомірно може реалізувати зерно з власного зерносховища шляхом укладення договору купівлі-продажу зерна.

Договір купівлі-продажу зерна

У договорі купівлі-продажу зерна зазвичай не зазначають показники усушки, псування, втрати. Адже всі виміри (зважування, якісні характеристики тощо) визначають станом на день придбання або відвантаження зерна.

Особливі умови та вимоги до договору купівлі-продажу зерна ⏩


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді