Порядок повернення судового збору регламентовано статтею 7 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI та пунктами 5, 10 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2013 № 787.
Для повернення судового збору платник має подати до органу Казначейства за місцем зарахування платежу до бюджету такі документи:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- заяву про повернення коштів з бюджету;
- оригінал або копію документа на переказ, або паперову копію електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету (у разі знаходження оригіналу документа на переказ, який підтверджує зарахування судового збору до бюджету, в матеріалах судової справи та зазначення про це в ухвалі суду);
- оригінал або належно чином засвідчена копія ухвали суду або подання органу що контролює справляння судового збору (у разі його помилкового зарахування).
Казначейство України (центральний апарат) здійснює повернення судового збору лише тим платникам, які сплатили судовій збір в іноземній валюті.
Усі заяви, які надходять від платників до Казначейства щодо повернення судового збору, підтвердження його зарахування тощо, перенаправляються до відповідного головного управління Державної казначейської служби України в областях та Києві, на рахунок якого судовий збір сплачено. Це призводить до затримки повернення судового збору чи надання інформації щодо підтвердження його зарахування.