Мін’юст, посилаючись на норми законодавства та судову практику, акцентував увагу на тому, що обмеження щодо перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб — підприємців контролюючими органами тривало протягом січня — червня 2015 року.
Таке обмеження було встановлено пунктом 8 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII.
На цей час строк дії зазначеної вище норми закінчився і жодного мораторію на здійснення перевірок, зокрема планових, не передбачено.
Нині діє лише обмеження на перевірки у 2015 та 2016 роках, установлене Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі — Закон № 71). Закон № 71, зокрема, передбачає, що впродовж цих двох років контролюючі органи перевіряють підприємства/установи/організації, фізосіб- підприємців з обсягом доходу до 20 млн. грн. за попередній календарний рік винятково:
- з дозволу Кабміну;
- за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки;
- згідно з рішенням/вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
При цьому Закон № 71 направлений на врегулювання відносин, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і під контролюючими органами розуміє ДФС та її територіальні органи.
Лист Мін’юсту від 04.12.2015 № 2112/14157-0-4-15/8.1
Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули — піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
Експерт підкаже, чи може підприємство одночасно надавати працівнику, що іде у відпустку, путівку та матеріальну допомогу на оздоровлення
Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?