Уряд переглянув процедуру поводження з відпрацьованими мастилами, оновивши Порядок збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), затверджений його постановою від 17.12.2012 № 1221.
Змінами усунено монополізацію послуги з перероблення відпрацьованих мастил, якщо цим видом діяльності в основному займалося уповноважене підприємство, що належить до сфери управління Мінприроди.
Відтепер збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження мастил здійснюватимуть лише компанії, які отримали відповідні ліцензії в Мінприроди та мають необхідні виробничі потужності для безпечного поводження з таким видом відходів.
При цьому визначено мінімальну ціну на відповідні послуги — 0,8 грн (+ ПДВ) за 1 літр ввезеного або виробленого мастила.
Уточнено також, що забезпечити перероблення мастил (самостійно чи скориставшись послугами компаній-переробників) зобов’язані будуть, у тому числі, суб’єкти, які:
- надають послуги з промислової заміни мастил;
- здійснюють заміну мастил у транспортних засобах у пунктах заміни мастил.
Для всіх виробників, імпортерів мастил, переробників відпрацьованих мастил та споживачів мастил установлено норми збирання відпрацьованих мастил: на 2015-2019 роки — 40%, на 2020-2024 роки — 50%, на 2025-2029 роки — 60% і на 2030-2035 роки — 70% загального обсягу мастил.
Постанова КМУ від 25.11.2015 № 1198
В огляді розповімо про ведення управлінського обліку на підприємстві. Розкриємо також чотири міфи про управлінський облік і дізнаємося, чи необхідний він вашій компанії
Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)