Оновлено порядок поводження з відпрацьованими мастилами

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Уряд переглянув процедуру поводження з відпрацьованими мастилами, оновивши Порядок збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), затверджений його постановою від 17.12.2012 № 1221.

Змінами усунено монополізацію послуги з перероблення відпрацьованих мастил, якщо цим видом діяльності в основному займалося уповноважене підприємство, що належить до сфери управління Мінприроди.

Відтепер збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження мастил здійснюватимуть лише компанії, які отримали відповідні ліцензії в Мінприроди та мають необхідні виробничі потужності для безпечного поводження з таким видом відходів.

При цьому визначено мінімальну ціну на відповідні послуги — 0,8 грн (+ ПДВ) за 1 літр ввезеного або виробленого мастила.

Уточнено також, що забезпечити перероблення мастил (самостійно чи скориставшись послугами компаній-переробників) зобов’язані будуть, у тому числі, суб’єкти, які:

  • надають послуги з промислової заміни мастил;
  • здійснюють заміну мастил у транспортних засобах у пунктах заміни мастил.

Для всіх виробників, імпортерів мастил, переробників відпрацьованих мастил та споживачів мастил установлено норми збирання відпрацьованих мастил: на 2015-2019 роки — 40%, на 2020-2024 роки — 50%, на 2025-2029 роки — 60% і на 2030-2035 роки — 70% загального обсягу мастил.

Постанова КМУ від 25.11.2015 № 1198


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305864

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
637

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79184

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721539

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді