Оновлено порядок поводження з відпрацьованими мастилами

Уряд переглянув процедуру поводження з відпрацьованими мастилами, оновивши Порядок збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), затверджений його постановою від 17.12.2012 № 1221.

Змінами усунено монополізацію послуги з перероблення відпрацьованих мастил, якщо цим видом діяльності в основному займалося уповноважене підприємство, що належить до сфери управління Мінприроди.

Відтепер збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження мастил здійснюватимуть лише компанії, які отримали відповідні ліцензії в Мінприроди та мають необхідні виробничі потужності для безпечного поводження з таким видом відходів.

При цьому визначено мінімальну ціну на відповідні послуги — 0,8 грн (+ ПДВ) за 1 літр ввезеного або виробленого мастила.

Уточнено також, що забезпечити перероблення мастил (самостійно чи скориставшись послугами компаній-переробників) зобов’язані будуть, у тому числі, суб’єкти, які:

  • надають послуги з промислової заміни мастил;
  • здійснюють заміну мастил у транспортних засобах у пунктах заміни мастил.

Для всіх виробників, імпортерів мастил, переробників відпрацьованих мастил та споживачів мастил установлено норми збирання відпрацьованих мастил: на 2015-2019 роки — 40%, на 2020-2024 роки — 50%, на 2025-2029 роки — 60% і на 2030-2035 роки — 70% загального обсягу мастил.

Постанова КМУ від 25.11.2015 № 1198


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93290

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1125

Відпустка та податкові канікули ФОП

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули — піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
38190

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
149467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді