Зведена податкова накладна після 1 квітня

Зведені податкові накладні складаються за новою формою після 1 квітня (наказ Мінфіну від 31.12.2015 № 1307).

Відповідно до нового порядку в графі «Отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (ПІБ), у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляє умовний ІПН «600000000000», у верхній лівій частині зазначає відповідний тип причини:

  • 04 — «Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання»;
  • 08 — «Складена на постачання для операцій, які не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість»;
  • 09 — «Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість»;
  • 13 — «Складена у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності».

Подавати таку накладну треба не пізніше останнього дня звітного періоду.

Наступний випадок, коли платник може скласти зведену податкову накладну, виникає у разі здійснення безперервного або ритмічного (двічі на місяць і частіше) постачання покупцям товарів чи послуг. Тоді накладна складається не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено постачання, на кожного платника податку, з урахуванням всього обсягу постачання товарів і послуг відповідному платнику протягом місяця.

Якщо поставки здійснюються неплатникам ПДВ, зведена податкова накладна складається не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, з урахуванням всього обсягу постачання товарів і послуг таким покупцям протягом місяця.

Зведена накладна не складається на суму попередньої оплати. Якщо ж сума передоплати перевищує вартість поставлених товарів чи послуг протягом місяця, накладна на таке перевищення складається не пізніше останнього дня місяця.

Прес-служба ГУ ДФС у Житомирській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93471

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
298129

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
371737

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді