- проставити кутовий штамп і печатку закладу охорони здоров’я;
- підкреслити слово «первинний» або «продовження»;
- проставити печатку лікаря при відкритті листків непрацездатності;
- зазначити причину непрацездатності;
- зазначити режим лікування;
- після стаціонарного лікування вказати прізвище лікаря, прізвище завідувача відділення, а також їх підписи;
- у разі продовження листка непрацездатності понад 10 днів вказати прізвище завідувача відділення;
- у листках непрацездатності, виданих на термін понад 30 днів, зазначити прізвище голови і членів лікувально-консультаційної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я;
- зазначити вік хворої дитини, за якою здійснювався догляд;
- вказати прізвище лікаря при закритті листка непрацездатності.
Відповідно до Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінсоцполітики, ФСС з ТВП та ФСС від НВВ від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406, на бланку листка непрацездатності дозволяється не більше двох виправлень (крім пунктів 2 і 4 графи лицьового боку листка непрацездатності «Причина непрацездатності», які виправленню не підлягають). Якщо лікарняний містить більше двох виправлень, його вважають зіпсованим і він підлягає заміні. Виправлений текст засвідчено записом «Виправленому вірити», підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності».
Остаточне рішення про оплату лікарняного приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації, яке оформлюється відповідним протоколом. При цьому документи для призначення певного виду допомоги розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.
Комісія має право відмовити в оплаті лікарняного, зокрема, через настання тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням; за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням; порушення режиму лікування застрахованими особами.