Для сільськогосподарських товаровиробників — суб’єктів спеціального режиму оподаткування виробничими цілями вважаються витрати, що безпосередньо пов’язані з веденням діяльності у сфері сільського господарства.
До такої діяльності належать виробництво продукції рослинництва та тваринництва, а також надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам.
При цьому спецрежимнику дозволено перераховувати кошти зі спеціального рахунку на погашення вартості придбаних виробничих факторів будь-якого виду.
Отже, суми ПДВ, акумульовані на спеціальному рахунку сільськогосподарського підприємства, використовуються таким платником на витрати, що безпосередньо пов’язані з веденням діяльності у сфері сільського господарства. Наприклад, кошти, що надійшли на спецрахунок від постачання продукції тваринництва, можуть бути використані сільськогосподарським підприємством у виробництві продукції рослинництва.
Лист ГУ ДФС у Рівненській області від 26.04.2016 № 937/10/17-00-12-01-07
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками