Про перевірку платнику необхідно повідомляти завчасно

Порушення вимог Податкового кодексу України (ПК) щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки є підставою для визнання неправомірними дій контролюючого органу щодо проведення такої перевірки та визнання протиправним податкового повідомлення-рішення, прийнятого за її результатами.

Позаяк проведення документальної позапланової невиїзної перевірки не виключає необхідності дотримання загальних вимог до наявності підстав та порядку проведення документальних позапланових перевірок. Зокрема, право на проведення документальної позапланової невиїзної перевірки платника податків надається лише у випадку, коли останньому до початку проведення зазначеної перевірки було надіслано рекомендованим листом із повідомленням про вручення чи вручено під розписку копію наказу про проведення зазначеної перевірки.

Такий висновок апеляційного суду цілком відповідає правовій позиції ВСУ, викладеній у постановах від 09.02.2016 (справа № 826/5689/13-а) та від 27.01.2015 (справа № 21-425а14).

Крім того, хоча пункт 79.3 ПК і визначає, що присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок необов’язкова, проте брати участь у проведенні такої перевірки є правом платника податків згідно з підпунктом 17.1.6 ПК. А відтак з наказом про перевірку, відомостями про дату її початку та місце проведення платник має бути ознайомлений у встановлений законом спосіб до початку її проведення.

Як було встановлено, платнику за день до перевірки було надіслано копію наказу про її проведення. При цьому письмове повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки платник отримав уже після її завершення, що підтверджено роздруківкою відстеження пересилання поштових відправлень.

Постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 05.04.2016 № 876/4039/14


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35295

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
43022

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27174

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді