На сьогодні досить поширеною є практика укладання агентських договорів між комерційними банками та суб’єктами господарювання (агентами).
Згідно з договором агент від імені та під контролем банку забезпечує приймання готівкових грошових коштів від платників (абонентів послуг оператора мобільного зв’язку) із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування (АПК) для подальшого перерахування таких грошових коштів банком отримувачу (оператору мобільного зв’язку). За здійснення дій з приймання платежів із застосуванням АПК банк сплачує агенту комісію.
Агентський договір ЗРАЗОК
Податківці повідомили, що операції агента з приймання в межах агентського договору з банком готівкових коштів від абонентів оператора мобільного зв’язку із застосуванням програмно-технічного комплексу самообслуговування для подальшого перерахування таких грошових коштів від агента банку не є об’єктом оподаткування ПДВ, а такі отримані кошти не включаються до бази оподаткування.
Водночас послуга, яку надає агент у межах агентського договору банку, є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за ставкою 20%. При цьому база оподаткування за такою операцією визначається виходячи з винагороди агента, що отримана від банку в межах виконання агентського договору.
Лист ДФС від 18.05.2016 № 10891/6/99-99-15-03-02-15
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками