Реквізити в касовому чеку

За інформацією податківців, якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації наданої послуги, перевищує 100 грн., окрім друку РРО видаткового чеку, складається акт видачі коштів.

В останньому, зокрема, обов’язково зазначаються відомості про товар (послугу), сума виданих коштів, номер, дата і час видачі фіскального касового чека на товари (послуги), який підтверджує купівлю товару (послуги) та який зберігається протягом трьох років. Тобто у випадку складання та зберігання відповідного акта із зазначенням інформації про товар (послугу), що було повернуто, у фіскальному касовому чеку видачі коштів можна зазначати лише назву операції виплати без назви товару (послуги).

Якщо правилами (регламентом) отримувача коштів передбачено більш повну ідентифікацію особи, яка переказує кошти через ПТКС (ПІБ, номер договору, реєстраційний код тощо), то кожний реквізит (ідентифікаційна інформація) у касовому чеку ПКТС друкується з окремого рядка. Перед кожним реквізитом друкується його найменування. Також у касовому чеку обов’язково зазначається, що оплату переказу коштів здійснено із використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки). Оскільки при цьому взаєморозміщення написів та даних на полі документа є рекомендованим, то взаємне розташування рядків із відповідними реквізитами касового чека визначається виробником касової техніки.

У разі доопрацювання існуючих моделей і модифікацій РРО виробники мають змогу передбачити розміщення додаткових обов’язкових реквізитів касових чеків у доцільному з їхньої точки зору порядку. При цьому друк обов’язкових реквізитів касового чека у рядках коментарів (коли друк рядка починається символом #) нормами законодавства не передбачено.

Лист ДФС від 02.06.2016 № 12039/6/99-99-22-07-03-15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48380

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22901

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді