У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічним відпусток за його бажанням може бути перерахована на рахунок підприємства, куди перейшов працівник.
При цьому, як повідомляють фахівці Мінсоцполітики, до стажу роботи, що дає право на відпустку, зараховується час, за який працівник не використав відпустку за попереднім місцем роботи.
Розрахунковий період для обчислення відпускних або компенсації за невикористану відпустку після переведення на нове місце роботи визначається за новим місцем роботи. Для визначення суми відпускних середню заробітну плату обчислюють із виплат за останні 12 місяців. Якщо працівник відпрацював менше 12 місяців — то з виплат за фактично відпрацьований час. Коли у працівника немає розрахункового періоду, то розрахунки проводять із встановленого йому посадового окладу.
При цьому за надання відпустки на новому місці роботи дні щорічної відпустки, яка надається за період роботи на попередньому місці роботи, оплачують із суми компенсації, яка перерахована на нове місце роботи.
Якщо компенсація за невикористану відпустку була нарахована та з неї сплачено ЄСВ на попередньому місці роботи, а виплачена на новому місці роботи, то за новим місцем роботи під час обчислення лікарняних її не враховують.
Лист Мінсоцполітики від 25.11.2015 № 1531/13/84-15
В огляді розповімо про ведення управлінського обліку на підприємстві. Розкриємо також чотири міфи про управлінський облік і дізнаємося, чи необхідний він вашій компанії
Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)