За яких умов можна використовувати старі КОРО

Податківці проінформували про затвердження нових форм книг ОРО (КОРО), які передбачають відображення загальної суми розрахунків (графа 5), суми розрахунків, що оподатковуються ПДВ (графа 6), суми розрахунків, що оподатковуються акцизним податком (графа 7), суми ПДВ (графа 8) та суми акцизного податку (графа 9).

Тож тепер перші, другі та наступні КОРО на РРО мають реєструватись лише за новими формами.

Утім суб’єкти господарювання, з позиції ДФС, можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані КОРО на РРО за старою формою до першої із подій:

• закінчення КОРО;

• завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО;

• виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги.

Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період — протягом місяця після 26.07.2016. Після спливу зазначеного терміну в разі виникнення підстав для перереєстрації КОРО реєструється друга або наступна КОРО на РРО за новою формою.

При цьому суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з реалізацією підакцизних товарів, у касових чеках яких обов’язковим реквізитом є дані про акцизний податок, за використання раніше зареєстрованих КОРО (за старою формою) здійснюють у них записи так:

1) у назвах граф 6, 7 КОРО за старою формою слід дописати знак «/» та, відповідно, слова «за ставкою акцизного податку», «сума акцизного податку»;

2) за наявності розрахункових операцій за товари підакцизної групи послідовно вносяться:

• до графи 6 — суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою податку на додану вартість, «/», суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою акцизного податку;

• до графи 7 — сума ПДВ», «/», сума акцизного податку.

Та все ж ведення у такий спосіб КОРО є незручним, і ДФС рекомендує зазначеним суб’єктам господарювання звернутися до органу ДФС за місцем реєстрації книги для реєстрації другої та наступної КОРО на РРО за новою формою. Така реєстрація може бути здійснена у будь-який час.

У суб’єктів господарювання, діяльність яких не пов’язана з реалізацією підакцизних товарів, касові чеки, що друкуються РРО, не містять даних про акцизний податок та відповідні графи 7, 9 КОРО будуть незаповненими. Відповідно, такі суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані КОРО без унесення до них будь-яких змін, але лише до виникнення зазначених вище підстав для припинення використання книги.

Лист ДФС від 05.08.2016 № 26665/7/99-99-08-01-03-17


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48380

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22901

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді