Строки оприбуткування і здавання готівки до банку — різні поняття

Адміністративний суд визнав безпідставними вимоги підприємства щодо скасування податкового повідомлення-рішення про застосування до нього штрафних санкцій за порушення правил оприбуткування готівки.

Аби обгрунтувати правомірність відображення (оприбуткування) готівкових сум у центральній касі на наступний день після кожної видачі коштів, підприємство-позивач посилалося на розбіжності у графіках роботи головної бухгалтерії (робочий день — до 18:00 год.) та господарської одиниці (робочий день — до 20:00 год.). А тому, на думку позивача, у разі проведення господарською одиницею службової видачі готівки після закінчення робочого часу головної бухгалтерії, у підприємства виникає обов’язок щодо оприбуткування таких сум у касі наступного дня відповідно до підпункту «б» пункту 5.1 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637.

Суд, своєю чергою, зауважив, що, з огляду на зазначену норму, строк здавання підприємствами готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках визначає підприємство, його встановлюють за погодженням з банком, у якому відкрито рахунок підприємства для зарахування коштів). Зокрема, таким строком для підприємств, у яких час закінчення робочого дня (зміни) не дає змогу забезпечити здавання готівкової виручки (готівки) в день її надходження, — є наступний за днем надходження готівкової виручки (готівки) до каси день. Водночас за згаданою нормою визначають строки здавання підприємствами готівкової виручки (готівки) для її зарахування на рахунки в банках. А от щодо обов’язкових правил своєчасного та у повному обсязі оприбуткування готівки, що надходить до каси підприємства, ця норма не містить жодних винятків.

 

Постанова Одеського апеляційного адміністративного суду від 10.08.2016 № 815/7118/15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48380

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22901

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді