Влада планує покращити бізнес-клімат в Україні

Мінекономрозвитку на своїй Facebook-сторінці проінформувало про групу законопроектів, які стосуються реформування державного контролю та покращення бізнес-клімату в Україні.

Так, законопроект 2418а передбачає зміну системи перевірок та посилення захисту малого та середнього бізнесу. Головними змінами стануть розширення переліку основних принципів державного нагляду із паралельним звуженням повноважень органів держконтролю, скасування планових показників чи будь-якого іншого планування щодо притягнення підприємств до відповідальності.

Законопроектом № 2531а заплановано створення прозорої та відкритої електронної бази перевірок, які здійснюють державні органи.

Законопроект 2422а сприяє підвищенню відповідальності контролюючих органів за перевищення своїх повноважень чи зловживання ними.

Захист малого та середнього бізнесу від надмірно частих планових та позапланових перевірок шляхом  їх обмеження передбачає законопроект 3153.

Законопроект 3132 підвищить ефективність процедури банкрутства. Це означає захищеність прав кредиторів та інвесторів, вдосконалення продажу майна на аукціоні, а також ефективніше виконання контрактів та судових рішень.

Законопроект 4470 встановить норми укладання корпоративних договорів. Це дуже зручна і поширена світова практика, яка в українському законодавстві поки не регламентована.

Законопроект 2764 має на меті спростити процес реструктуризації заборгованості підприємства та усунути правові невизначеності.

Законопроектом 4591 заплановано створення в Україні інституту бізнес-омбудсмена, який буде сприяти суб’єктам підприємництва у захисті їх прав.

Регулювання сфери державних інвестицій передбачено законопроектом 4547/4547-1. Це, зокрема, розмежування понять «інвестиції» та «допомога», децентралізація рішень стосовно державного інвестування та спрощення процедур отримання державної підтримки.

Законопроект 4666 полегшить юридичне функціонування товариств з обмеженою відповідальністю із врахуванням концептуальних засад законодавства країн Європейського Союзу.

Законопроекти 3498, 3499, 3500 та 3516 спрямовані на розвиток ринку деривативів та фінансового сектору.

Схвалення цих законопроектів Верховною Радою очікується цієї осені. 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальна зарплата 2025: на які виплати впливає

Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
15232

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8214

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
65757

Штучний інтелект в роботі бухгалтера: так, ні чи можливо

Штучний інтелект (ШІ), зокрема його чат-бот ChatGPT, впевнено проникає у наше професійне життя. Не виняток — і бухгалтерія. Безперечно, є спокуса делегувати свої рутинні завдання комусь, хто може безвідмовно і точно провести розрахунки, без помилок заповнити і вчасно подати податкові звіти і декларації. Проте, чи безпечно це? Адже сам ШІ застерігає, що може помилятися і всю важливу інформацію потрібно перевіряти. Та й сумнівно, що податкова не випише штраф, бо «помилився ШІ, а не я». Розбираємо, яку частину своєї роботи бухгалтер може доручити штучному інтелекту, а яку — не варто
65

Компенсація комуналки від орендарів і підрядників: ПДВ наслідки для ЗОЗ

Розв’яжемо кейс: як оподаткувати ПДВ компенсацію комунальних витрат від орендаря або підрядника. Знатимете, чи буде право на податковий кредит, які ПДВ-зобов’язання матиме ЗОЗ та що записати в податкових накладних
1548

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді