Зокрема, уточнено, для укладення договору про користування електроенергією побутовий споживач звертається до електропостачальника з письмовою заявою та пред’являє оригінали таких документів:
• паспорта;
• реєстраційного номера облікової картки платника податків;
• документа, що підтверджує право власності чи користування на об’єкт споживача або права власності чи користування на земельну ділянку (на період будівництва об’єкта споживача).
Електропостачальник протягом 10 робочих днів з дня подання побутовим споживачем заяви та пакета документів готує у двох примірниках проект договору, підписує та надає його особисто чи надсилає поштою побутовому споживачу або його представнику для ознайомлення та підписання. Побутовий споживач або його представник протягом 10 робочих днів повертає енергопостачальнику один примірник підписаного договору.
При цьому конкретизовано технічні аспекти визначення потужності, яка має бути зазначена в договорі, у т. ч. для випадків трифазного підключення.
Змінами також деталізовано процедуру зняття засобів обліку та визначення показів на початок та кінець розрахункового періоду, яким є календарний місяць. Окрім цього, уточнено порядок розрахунків за електричну енергію, зокрема вимоги до оформлення платіжних документів.
Так, оплата спожитої електричної енергії може здійснюватися за:
• розрахунковими книжками;
• платіжними документами, які виписуються енергопостачальником;
• карткою попередньої оплати.
Порядок та форма оплати спожитої електричної енергії визначаються у договорі.
У платіжному документі електропостачальник обов’язково має зазначити: номер особового рахунка; адресу об’єкта; призначення платежу; період, за який проводиться розрахунок; значення попередніх та поточних показів засобу обліку (багатофункціонального/зонного засобу обліку за його наявності); дату зняття фактичних показів засобу обліку (у разі проведення розрахунків за платіжними документами, які виписуються електропостачальником); обсяг спожитої електричної енергії; тарифи; розмір наданих пільг та житлових субсидій; суму до оплати.
У разі проведення побутовим споживачем оплати за спожиту електричну енергію за розрахунковою книжкою електропостачальник має навести приклад заповнення квитанцій, який розміщується у куточку споживача в пунктах прийому платежів, районних підрозділах, інформаційно-консультаційному центрі, на офіційному веб-сайті електропостачальника.
Окремо переглянуто процедуру відключення за наявну прострочену заборгованість за спожиту електроенергію, а також процедуру відновлення електропостачання.
Постанова КМУ від 23.08.2016 № 591