Правомірність акта перевірки, складеного із запізненням

Перш ніж відповісти на запит щодо правомірності складання акта документальної перевірки на 13 день після кінцевої дати перевірки та права посадової особи підписувати такий акт, ДФС нагадала, що акт (довідка) документальної перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п’яти, а для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, — протягом десяти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку.

При цьому тривалість документальних планових перевірок не має перевищувати 30 р. дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва — 10 р. дн., інших платників податків — 20 р. дн. Продовження строків проведення таких перевірок можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на:

• 15 р. дн. — для великих платників податків;

• 5 р. дн. — щодо суб’єктів малого підприємництва;

• 10 р. дн. — інших платників податків.

Тривалість документальних позапланових перевірок не може перевищувати 15 р. дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва — 5 р. дн., інших платників податків — 10 р. дн. Продовження строків проведення цих перевірок також можливе за рішенням керівника контролюючого органу для великих платників податків, суб’єктів малого підприємництва, інших платників податків не більш як на 10, 2 і 5 робочих днів відповідно.

У разі втрати чи пошкодження первинних документів терміни проведення перевірок переносяться до дати відновлення та надання документів до перевірки в межах визначених Податковим кодексом України (ПК) строків. А якщо документи було вилучено правоохоронними та іншими органами — до дати отримання копій документів або забезпечення доступу до них.

Разом з тим фіскальна служба зауважила, що ПК не передбачає можливості перенесення законодавчо встановлених термінів складення, реєстрації та вручення платнику податків у встановленому порядку акта перевірки, визнання недійсним або заборони щодо його підписання у зв’язку з порушенням цих термінів.

Лист ДФС від 09.09.2016 9501/С/99-99-14-03-03-14


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35171

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
42899

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27115

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді