Прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій)».
Відповідно до змін, доходи (прибутки) релігійних організацій використовуються не лише для здійснення діяльності за напрямами, визначеними установчими документами таких організацій, але й передбаченої законом для релігійних організацій неприбуткової діяльності (здійснення гуманітарної допомоги, благодійної діяльності, меценатства тощо).
Також встановлено, що неприбуткові підприємства, установи та організації тимчасово, до 1 січня 2018 року, не можуть бути виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій лише з тієї підстави, що у контролюючого органу немає копій їх установчих документів.
Проект Закону від 30.08.2016 № 5050
Неприбуткові організації мають специфічний бухгалтерський облік та звітність. Крім того, неприбутковий статус не означає того, що вони взагалі не сплачують податків. У консультації детально про види, реєстрацію, облік та оподаткування неприбуткових організацій
Виникають ситуації, коли неприбутковій організації потрібно змінити певні реквізити чи установчі документи. Як зробити це правильно, щоб не зіткнутися із проблемами та не втратити статус неприбутковості?
Допоможемо правильно скласти наказ про облікову політику благодійної організації. Зорієнтуємо, які дані варто передбачити у документі та як вносити зміни до нього
Допоможемо розібратися із тонкощами державної реєстрації благодійного фонду в Україні та постановки його на податковий облік
Неприбутковий статус організації дозволяє їй не сплачувати податок на прибуток, однак, це не позбавляє необхідності вести облік та подавати звітність до ДПС. Сьогодні про нюанси заповнення та подання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткових організацій.