Облікова політика благодійного фонду
Облікова політика благодійного фонду: що включати
Облікова політика є елементом системи бухгалтерського обліку на підприємстві, тому розробляти її мають усі без винятку юридичні особи. Завдання організувати бухоблік покладено на керівника благодійної організації (ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІV; далі — Закон про бухоблік). Вибір облікової політики погодьте із власником (власниками) або уповноваженим органом (посадовою особою) відповідно до установчих документів (ст. 8 Закону про бухоблік).
Благодійний фонд, як і підприємства будь-якої сфери діяльності керуються вимогами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку — НП(С)БО, а також Плану рахунків та Інструкції, затверджених наказом Мінфіну від 30.11.1999 № 291. Спеціальних облікових стандартів для неприбуткових організацій немає.
Переважно норми НП(С)БО дають право вибору у принципах, методах і процедурах, ведення бухгалтерського обліку, складання і подання фінансової звітності. Сукупність обраних благодійним фондом принципів, методів і процедур формують облікову політику (ст. 1 Закон про бухоблік).
Коли розроблятимете облікову політику благодійного фонду врахуйте:
ОФОРМІТЬ ДЕМОДОСТУП ДО СИСТЕМИ «ЕКСПЕРТУС ГОЛОВБУХ»:ЧИТАЙТЕ СТАТТЮ БЕЗКОШТОВНО
Облікова політики благодійного фонду: як задокументувати
Зазвичай, розпорядчим документом про облікову політику благодійного фонду називають наказ, який затверджує положення про облікову політику. У ньому зазначте принципи, методи і процедури, якими користується БО для ведення бухгалтерського обліку, складання і подання фінансової звітності і щодо яких нормативно-правові акти з бухгалтерського обліку передбачають більш ніж один варіант.
Скористайтеся готовим зразком наказу про облікову політику благодійного, щоб врахувати усі тонкощі роботи неприбуткової організації.
Скачати зразок наказу про облікову політику благодійного фонду ⏩
Додатково розробіть додатки до наказу про облікову політику благодійного фонду. Склад та зміст додатків визначте самостійно. Рекомендуємо розробити такі додатки:
- перелік форм первинних документів, які використовуватимете для обліку госпоперацій (типових та самостійно розроблених);
- робочий План рахунків;
- перелік: посадових осіб, які мають право підпису первинних документів; осіб, яким дозволено отримувати та видавати цінності; осіб, які входять до інвентаризаційної та інших комісій, що оформлюватимуть операції з активами;
- склад адміністративних витрат;
- графік документообігу.
Увага! Обов’язково в обліковій політиці або окремому положенні опишіть порядок обліку гуманітарної допомоги. Для цього врахуйте вимоги Порядку бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги, затвердженого наказом Мінфіну від 14.12.1999 № 298.
Для дотримання принципу послідовності, благодійний фонд має постійно, із року в рік, застосовувати обрану облікову політику (ст. 4 Закону про бухоблік).
- Національна сертифікація бухгалтерів — 2025 ⏩
- Професійна сертифікація за МСФЗ ⏩
- Національна сертифікація головбуха медичного КНП — 2025 ⏩
- ПДВ: від азів до майстерності ⏩
- Розрахунок зарплати, звітність, перевірки ⏩
- РРО: робота, помилки та штрафи ⏩
- ФОП-єдиноподатник: практикум для бухгалтера та підприємця ⏩
- Благодійні організації: практикум з обліку та оподаткування ⏩
Облікова політика благодійного фонду: коли вносити зміни і що буде за відсутність
ОФОРМІТЬ ДЕМОДОСТУП ДО СИСТЕМИ «ЕКСПЕРТУС ГОЛОВБУХ»: ЧИТАЙТЕ СТАТТЮ БЕЗКОШТОВНО