Коли сільгоспвиробник може зменшити податкові зобов’язання з ПДВ

Як повідомили фахівці ДФС, постачальник платник спецрежиму ПДВ у разі повернення попередньої оплати за сільгосппродукцію має відкоригувати (зменшити) податкові зобов’язання у податковій звітності з ПДВ звітного періоду, в якому відбулось повернення коштів, за умови   своєчасної реєстрації  складеного розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Таке коригування відображають у рядку 7 податкової декларації «0121»/«0122»/«0123» та рядку 3 відповідної таблиці додатку 10 до такої декларації.

Якщо розрахунок коригування зареєстровано в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то постачальник має право зменшити податкові зобов’язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому такий розрахунок коригування зареєстровано в ЄРПН.

Лист ДФС від 13.09.2016 № 19852/6/99-99-15-03-02-15 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
296406

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
370815

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді