Податківці зазначили, що наслідком форс-мажорних обставин (обставини непереборної сили) може бути виникнення безнадійної заборгованості.
Для засвідчення форс-мажорних обставин за податковим зобов’язанням суб’єкту господарювання необхідно одержати Сертифікат про форс-мажорні обставини у Торгово-промисловій палаті (ТПП). Для цього заявнику потрібно надати до такого органу заяву встановленої форми та документи, передбачені в формі заяви.
ТПП засвідчує форс-мажорні обставини та видає сертифікат про такі обставини протягом семи днів з дня звернення суб’єкта господарської діяльності.
Сертифікат про форс-мажорні обставини разом із другим екземпляром підписаного сторонами акту виконаних робіт надсилається заявнику поштою або видається представнику заявника після надходження підтвердження про оплату послуги із засвідчення форс-мажорних обставин і підписання акту наданих послуг.
Форс-мажорні обставини засвідчують за зверненням суб’єктів господарської діяльності та фізичних осіб за кожним окремим договором, податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком.
Тягар доказування настання форс-мажорних обставин покладений на заявника.
Лист ГУ ДФС у м. Києві від 13.10.2016 № 22173/10/26-15-12-05-11
Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули — піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
Експерт підкаже, чи може підприємство одночасно надавати працівнику, що іде у відпустку, путівку та матеріальну допомогу на оздоровлення
Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?