Податківці нагадали, що для спецрежиму ПДВ сільськогосподарськими є товари, зазначені у товарних групах 1 — 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, якщо вони вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються) безпосередньо платником ПДВ — їх виробником.
Своєю чергою, для єдиноподатників четвертої групи сільгосппродукція — це продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1 — 24 УКТ ЗЕД. При цьому такі товари/продукція мають вирощуватись, відгодовуватись, виловлюватись, збиратись, виготовлятись, вироблятись, перероблятись безпосередньо виробником цих товарів/продукції. А продукти обробки та переробки цих товарів (продукції) відносять до сільгосппродукції, якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання.
Тож на операції з реалізації великої рогатої худоби живою вагою або у вигляді продуктів переробки, отриманих у результаті забою худоби, розповсюджується дія спецрежиму за умови підтвердження, що молодняк, придбаний у інших суб’єктів господарювання, вирощувався та відгодовувався безпосередньо платником податку відповідно до технічних умов.
А доходи, отримані від реалізації такої продукції, включаються до суми доходу сільгоспвиробника — єдиноподатника четвертої групи, отриманого від реалізації сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки.
Лист ГУ ДФС у Миколаївській області від 03.10.2016 № 3037/10/14-29-12-01-10
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками