Придбання будматеріалів для ремонту обладнання: чи може спецрежимник віднести ПДВ до податкового кредиту

Правила віднесення платниками ПДВ (зокрема, сільськогосподарськими підприємствами, які перебувають на спеціальному режимі оподаткування) суми податку до складу податкового кредиту визначено статтею 198 Податкового кодексу України.

Товари чи послуги, які придбаваються сільгосппідприємством для використання у виробництві сільгосппродукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою використання у виробництві такої ї продукції, відображаються у розділі ІІ «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ з позначками «0121» – «0123» (далі — декларація «0121» – «0123»).

Якщо товари або послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються таким підприємством частково для виробництва зернових культур і технічних культур, та/або частково для виробництва продукції тваринництва, та/або частково для інших сільгосптоварів або послуг, сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільгосптоварів чи послуг у загальній вартості усіх сільгосптоварів чи послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.

Розрахунок такої питомої ваги здійснюють у додатку 9 до декларації «0121» – «0123» і відповідно до розрахованої питомої ваги здійснюють розподіл суми сплаченого (нарахованого) ПДВ та обсягів придбання між таблицями 1-3 додатка 10. При цьому такі суми податку та обсяги придбання включаються до рядків 10, 11 декларації «0121» – «0123».

Отже, якщо придбані сільгосппідприємством, яке перебуває на спецрежимі оподаткування, товари або послуги (у тому числі будівельні матеріали: бетон, цемент, метал) використовуються в повному обсязі для виробництва сільгосппродукції, то сума ПДВ, сплачена постачальнику при їх придбанні, відображається у складі податкового кредиту спочатку в рядках 5, 6 таблиць 1-3 додатка 10 залежно від напряму використання таких товарів в сільськогосподарській діяльності з відповідним перенесенням до рядків 10, 11 декларації «0121» – «0123».

Суми ПДВ мають бути підтверджені податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Прес-служба ГУ ДФС у Дніпровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2024: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
188859

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
1544

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2888

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді