Суд не прийняв до уваги доводи податківців щодо нереальності здійснення господарських операцій підприємством з огляду, зокрема, на відсутність в останнього сертифікатів якості зернових та документів складського обліку. Позаяк такі доводи суперечать чинному законодавству.
Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 09.04.2014 № 1193-VII (чинний з 26.04.2014) скасовано сертифікацію якості зерна.
А відповідно до пункту 24 статті 1 Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні» від 04.07.2002 № 37-IV складські документи на зерно — товаророзпорядчі документи, що видає зерновий склад власнику зерна як підтвердження прийняття зерна на зберігання та посвідчення наявності зерна і зобовʼязання зернового складу повернути його володільцеві такого документа. За цим же Законом договір складського зберігання укладають у письмовій формі, що підтверджується видачею власнику зерна складського документа.
Отже, документи складського обліку потрібні у випадку наявності між власником зерна і зерновим складом договору зберігання.
Водночас, як встановив суд і не заперечували податківці, підприємству-позивачу на праві власності належить зерновий термінал у порту. Тому, на думку суду, якщо позивач зберігав придбане зерно у своєму власному складському приміщенні, він не повинен був виписувати складські документи.
Постанова Одеського апеляційного адміністративного суду
від 01.12.2016 № 815/3888/16