Оновлено: Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу

Верховна Рада України ввечері у вівторок, 20 грудня, прийняла за основу і в цілому підготовлений урядом законопроект №5132 від 15.09.2016 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році.

Також прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (законопроект №5368).

За законопроект № 5132 проголосували 235 народних депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів, за законопроект — 240 депутатів.

Серед іншого внесено зміни до Податкового кодексу щодо підвищення акцизів, екологічного податку, ренти і плати за користування радіочастотними ресурсами для збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році.

Ставка акцизного податку на алкогольні напої збільшується на 20%, на слабоалкогольні на 12%. На тютюнові вироби специфічну ставку збільшується на 30%.

Вводиться автоматизована система контролю за визначенням оціночної вартості.

Передбачено, що рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, додатково відкриті сільгосппідприємствам, які використовують спецрежим оподаткування, закриваються після сплати податкових зобов'язань за грудень.

Збережено спрощену систему оподаткування, включаючи окрему четверту групу для аграріїв.

Закон щодо покращення інвестиційного клімту вносить зміни до розділів Податкового кодексу України, спрямовані на удосконалення загальних положень щодо адміністрування податків та зборів, а також податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб, податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати та податку на майно, спеціальних податкових режимів; ліквідацію податкової міліції тощо.

Позаяк остаточні тексти документів ще не оприлюднено, тож потрібно дочекатися офіційного опублікування закону, про що вас буде оперативно повідомлено.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальна зарплата 2025: на які виплати впливає

Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
15239

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8215

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
65760

Штучний інтелект в роботі бухгалтера: так, ні чи можливо

Штучний інтелект (ШІ), зокрема його чат-бот ChatGPT, впевнено проникає у наше професійне життя. Не виняток — і бухгалтерія. Безперечно, є спокуса делегувати свої рутинні завдання комусь, хто може безвідмовно і точно провести розрахунки, без помилок заповнити і вчасно подати податкові звіти і декларації. Проте, чи безпечно це? Адже сам ШІ застерігає, що може помилятися і всю важливу інформацію потрібно перевіряти. Та й сумнівно, що податкова не випише штраф, бо «помилився ШІ, а не я». Розбираємо, яку частину своєї роботи бухгалтер може доручити штучному інтелекту, а яку — не варто
70

Компенсація комуналки від орендарів і підрядників: ПДВ наслідки для ЗОЗ

Розв’яжемо кейс: як оподаткувати ПДВ компенсацію комунальних витрат від орендаря або підрядника. Знатимете, чи буде право на податковий кредит, які ПДВ-зобов’язання матиме ЗОЗ та що записати в податкових накладних
1548

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді