Зміни до порядку проведення зустрічних звірок з 2017 року

Починаючи з 1 січня 2017 року у разі проведення зустрічної звірки платники податків та інші суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, протягом 10 робочих днів із дня, наступного за днем отримання запиту.

При цьому документальне підтвердження цієї інформації на вимогу контролюючого органу можна надати в електронному або паперовому вигляді на вибір платника податків.

Особливу увагу слід приділити переліку інформації і документів, які запитуються, оскільки під час проведення зустрічної звірки з’ясовують лише питання, зазначені у письмовому запиті контролюючого органу на проведення зустрічної звірки.

Крім того, змінено об’єкт зустрічної звірки — під час зустрічної звірки зіставляють дані, отримані від платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин. Метою звірки є документальне підтвердження господарських відносин із платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що вони провадили між собою, для з’ясування повноти їх відображення в обліку платника податків. Обмежено також можливість проведення звірок лише з метою отримання інформації, необхідної у зв’язку з проведенням перевірок (часових меж не встановлено).

За результатами зустрічних звірок складають довідку, яку надають суб’єктові господарювання у 10-денний строк.

Повторне здійснення зустрічних звірок контролюючими органами з одного і того самого питання заборонено.

Лист ДФС від 17.01.2017 № 1005/7/99-99-14-03-03-17


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35296

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
43032

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді