Національний банк України переглянув прогноз інфляції на 2017 рік з 8% до 9,1%.
Як повідомляє НБУ, це зроблено насамперед через підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. з початку року. Збільшення споживчого попиту та собівартості виробництва формуватиме додатковий тиск на основні компоненти інфляції у 2017 році: відповідно, базова інфляція зросте до 6,3%, а інфляція сирих продуктів – до 7,0%.
НБУ наразі не вважає за доцільне застосовувати інструменти монетарної політики для приведення прогнозу інфляції до 8% (центрального значення цільового діапазону). Адже це могло б призвести до необґрунтованої волатильності ринкових процентних ставок та інфляції в майбутньому, а також загальмувати зростання економіки, яка виходить з кризи.
Прогноз інфляції на 2018 рік залишається без змін на рівні 6%.
Водночас НБУ очікує, що зростання ВВП прискориться: після 1,8% у 2016 році (оцінка НБУ) до 2,8% і 3,0% у 2017 і 2018 роках відповідно.
У 2017 році економічну активність буде стимулювати збільшення споживчого попиту в результаті підвищення мінімальної заробітної плати. Також очікується, що експорт відновить зростання на тлі покращення умов торгівлі та високих обсягів урожаю минулого року.
Водночас, збільшення експортної виручки дозволить експортоорієнтованим підприємствам продовжувати нарощувати інвестиції відносно високими темпами. Однак, в умовах усе ще низьких темпів потенційного зростання економіки та повільних процесів імпортозаміщення підвищення внутрішнього інвестиційного попиту здебільшого буде задовольнятися за рахунок імпортованої продукції.
Ключовими ризиками для окресленого базового сценарію є зростання геополітичної турбулентності та її негативний вплив на світову економіку та Україну, а також ризик відходу від проведення виваженої фіскальної політики, зокрема підвищення соціальних стандартів більш суттєво, ніж узгоджується з досягненням цілей з інфляції.