Втрачене пальне також потрібно відображати у звітності з акцизного податку

Відповідно до п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПК) особа, яка реалізує пальне є платником акцизного податку.

Об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

  • отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН);
  • ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
  • вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 ПК, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН.

При виникненні об’єкту оподаткування платниками акцизного податку здійснюється розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального у Додатку 1 прим. 1 (далі – Додаток) до декларації акцизного податку, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 (далі – Декларація).

Додаток обов’язково заповнюється всіма платниками (юридичними та фізичними особами) акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробниками) незалежно від того, чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування.

При цьому у графі 8 Додатку зазначаються відомості про обсяги пального, відвантаженого з метою власного споживання;

  • у графі 9 Додатку – відомості про обсяги втраченого пального відповідно до п. 216.3 ст. 216 ПК;
  • у графі 10 Додатку – відомості стосовно зіпсованого, знищеного, втраченого понад встановлені норми втрат пального.

Сума податкового зобов’язання, визначена у Додатку (гр. 20), переноситься до рядка В2 «Операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу» Розділу В «Податкові зобов’язання з реалізації пального» Декларації.

Таким чином особа, яка реалізує пальне, включає до розрахунку об’єкту оподаткування акцизним податком обсяг використаного для власного споживання та втраченого пального.

Головне управління ДФС у Тернопільській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
65951

Акцизний податок в Україні: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
105554

Декларація про максимальні роздрібні ціни: як скласти та подати

Коли подається декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари, що таке максимальні роздрібні ціни, відповідальність за порушення максимальних роздрібних цін, приклад заповнення декларації про максимальні роздрібні ціни
302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді