Якщо помилки у реквізитах податкової накладної, визначених пунктом 201.1 Податкового кодексу України (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони і суму податкових зобов’язань, така податкова накладна є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.
Податкова накладна, у якій допущено помилку в даті складання, не дає змоги ідентифікувати період здійснення операції, а тому покупець не має права включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену в такій податковій накладній.
Пояснюється це тим, що податкову накладну складають на дату виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг.
Водночас, якщо продавець товарів/послуг припустився помилок під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця. До заяви додають копії розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням товарів/послуг, або первинних документів, що підтверджують факт отримання товарів/послуг.
Скарга покупця є підставою для проведення контролюючим органом документальної перевірки продавця для з’ясування достовірності і повноти нарахування ним зобов’язань з ПДВ за такою операцією.
При цьому допущення продавцем помилок у зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, виявлених контролюючим органом за результатами такої перевірки, — тягне за собою накладення на продавця штрафу у розмірі 170 грн. та зобов’язання виправити такі помилки.
Лист ГУ ДФС у Миколаївській області від 08.02.2017 № 549/10/14-29-12-01-10