Ненадання копії судового рішення — не підстава не допускати до перевірки

На сьогодні документальні перевірки суб’єктів господарювання під час розслідування кримінальних проваджень призначають винятково судовими рішеннями, нагадали податківці.

У судовому рішенні можуть встановлювати строк проведення перевірки. У разі відсутності у судовому рішенні такого строку, орган ДФС забезпечує проведення перевірки першочергово з огляду на вимоги Податкового кодексу України (ПК).

На підставі відповідного судового рішення керівник контролюючого органу приймає рішення, оформлюючи його наказом. Право провести документальну позапланову перевірку платника податків контролюючий орган має лише в разі, коли до початку проведення зазначеної перевірки платникові вручено під підпис копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки, в якому зазначено, в т. ч., мету і підстави проведення перевірки. Саме непред’явлення (ненадіслання) платникові податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) документів, визначених абзацами другим, третім та четвертим пункту 81.1 ПК, або пред’явлення таких документів, оформлених із порушеннями, є підставою не допускати посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки.

Водночас законодавство не передбачає вручення копії судового рішення, позаяк воно може містити тайну слідства, розголошення якої тягне за собою кримінальну відповідальність.

Відмова платника податків від допуску до перевірки на інших підставах, аніж зазначені, не дозволяється.

Якщо платник податків відмовляється від проведення перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу, до нього можуть застосувати арешт майна. При цьому перешкоджання уповноваженим особам контролюючих органів у проведенні перевірок є підставою для складання протоколу про адмінправопорушення і тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 8 до 15 нмдг (від 10 до 20 нмдг у разі повторного вчинення правопорушення протягом року).

Лист ДФС від 23.11.2016 № 2436/2/99-99-14-05-02-10


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35297

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
43032

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді