Як повідомляє Мін’юст, підприємства, які розміщені в Криму і зоні АТО чи структурні підрозділи/відокремлене майно яких перебувають на цій території, при руйнуванні майна повинні провести інвентаризацію. Однак лише за умови безпечного і безперешкодного доступу уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухобліку.
У річній фінзвітності інформацію про активи, до яких неможливо забезпечити доступ, та зобов’язання і власний капітал, що не можуть бути документально підтверджені у зв’язку з відсутністю доступу до первинних документів і облікових регістрів, відображають за даними бухобліку. Однак інвентаризацію все ж потрібно буде провести станом на перше число місяця, що настає за місяцем, в якому з’явилася можливість доступу до активів, первинних документів, регістрів бухобліку.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Про пропажу/знищення первинних документів, облікових регістрів, звітів керівник юрособи письмово повідомляє правоохоронні органи і наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів, розслідування причин їх відсутності.
Підприємства вільні у визначенні зобов’язань та умов госпвідносин, що не суперечать законодавству. Тож якщо руйнування масштабні, може прийматися рішення про зняття охорони і будь-якого нагляду за об’єктом юрособи.
Щодо відшкодування шкоди слід звертатися до Мінрегіону і Мінфіну.