Податківці роз’яснили, як перевірити, чи можна вважати платіж за використання комп’ютерної програми роялті.
Для цього фахівці ДФС рекомендують провести аналіз умов договору. А саме, з’ясувати, чи:
- обмежені умови використання такої програми за її функціональним призначенням;
- передбачають умови передачі прав на об’єкт права інтелектуальної власності права щодо продажу, оприлюднення окремих видів об’єктів права інтелектуальної власності;
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- використовуватимуть програму за функціональним призначенням або з іншою метою (для розробки на її базі інших програм, продажу іншому споживачу).
Також податківці зазначили, що платіж за програмне забезпечення (примірник), придбаний для використання за функціональним призначенням (для кінцевого споживання), не підпадає під визначення роялті незалежно від того, у який спосіб його придбавали.
Окрім цього, якщо підприємство визнає виникнення роялті відповідно до П(С)БО, однак для цілей оподаткування податком на прибуток такі платежі не вважаються роялті, то через це підприємство не має коригувати фінансовий результат до оподаткування у порядку застосування різниць.
Нагадали податківці й про те, що у разі різного трактування поняття «роялті» відповідно до міжнародних договорів та Податкового кодексу України пріоритет мають саме положення міжнародних договорів.