Чому податківці вимагають паперові копії електронних документів для перевірки

Податківці визнають, що електронний документ, складений відповідно до вимог чинного законодавства, за наявності всіх необхідних реквізитів має таку саму юридичну силу, як і паперовий документ.

Підприємство зобов’язане власним коштом виготовити паперові копії електронних документів на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень (п. 6 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Окрім того, посадова (службова) особа контролюючого органу, яка проводить перевірку, має право отримувати від платника податків копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії засвідчують підписом платника податків або його посадової особи і скріплюють печаткою (за наявності) (п. 85.8 Податкового кодексу України).

Тому платники податків, які ведуть документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування, первинні документи, регістри  бухгалтерського обліку, фінансової звітності у електронному вигляді, мають під час перевірок надати посадовим особам контролюючого органу на їх вимогу копії документів, що належать до предмета перевірки.

Зауважимо, що копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, засвідчене в порядку, встановленому законодавством (ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV).

Лист ДФС від 03.03.2017 № 4451/6/99-99-14-03-03-15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35297

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
43032

Як проводять перевірки упродовж воєнного стану

У статті поговоримо про проведення перевірок під час воєнного стану в Україні. Розберемося, які перевірки проводять держоргани під час воєнного стану та кого може чекати штраф після перевірок.
27177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді