Подовжено строк для внесення змін до «неприбуткового» Реєстру

Постановою Кабінету міністрів України від 29.03.2017 № 195 внесено зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі — Реєстр), включення неприбуткових підприємств, установ і організацій до Реєстру та виключення з нього.

Зокрема уточнено, що зареєстровані установи й організації (новостворені), які подали в установленому порядку документи для внесення до Реєстру під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації та які за результатами розгляду таких документів внесені до Реєстру, вважають для цілей оподаткування неприбутковими організаціями з дня їх державної реєстрації.

Причому неприбуткові організації, що діють на підставі установчих документів організації вищого рівня, подають разом із реєстраційною заявою за формою № 1-РН, засвідченою підписом керівника або представника такої організації та скріпленою печаткою (за наявності), копію документа, який підтверджує включення до організації вищого рівня та надає право діяти на підставі установчих документів такої організації вищого рівня.

Важливим є подовження з 10 до 30 календарних днів строку для подання до органу контролю реєстраційної заяви за формою № 1-РН і копій документів у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації або внесення змін до її установчих документів, у т. ч. установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких вона діє.

Крім того, Уряд конкретизував дату скасування ознаки неприбутковості під час виключення неприбуткової організації з Реєстру:

  • з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулося недотримання вимог пункту 133.4 Податкового кодексу України;
  • з дати припинення юридичної особи (в результаті її ліквідації, злиття, приєднання, поділу або перетворення);
  • з дати надходження до органу контролю заяви неприбуткової організації про виключення з Реєстру за власною ініціативою.

За наявності декількох підстав для виключення неприбуткової організації з Реєстру датою скасування ознаки неприбутковості вважають дату тієї події, що відбулася раніше.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи може голова неприбуткової організації працювати без зарплати

Таке запитання виникає у багатьох неприбуткових організаціях, зокрема громадських. Спойлер — працювати без заробітної плати не можна. Її розмір за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за мінімальний. У 2025 році це 8000,00 грн на місяць, і 48,00 грн за годину. Якщо заробітна плата менша за мінімальну (за повністю відпрацьований час) — доплачуйте
40759

Неприбуткові організації: облік та оподаткування

Неприбуткові організації мають специфічний бухгалтерський облік та звітність. Крім того, неприбутковий статус не означає того, що вони взагалі не сплачують податків. У консультації все про неприбуткові організації
83934

Заява про реєстрацію неприбуткової організації

Виникають ситуації, коли неприбутковій організації потрібно змінити певні реквізити чи установчі документи. Як зробити це правильно, щоб не зіткнутися із проблемами та не втратити статус неприбутковості?
31851

Облікова політика благодійного фонду

Допоможемо правильно скласти наказ про облікову політику благодійної організації. Зорієнтуємо, які дані варто передбачити у документі та як вносити зміни до нього
6116

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді